PIC32MX440F128LT-80V/PT datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    PIC32MX440F128LT-80V/PT
  • Описание
    Microchip Technology PIC32MX440F128LT-80V/PT Connectivity: I??C, IrDA, LIN, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG Core Processor: MIPS32?® M4K?„? Core Size: 32-Bit Data Converters: A/D 16x10b Eeprom Size: - Lead Free Status / Rohs Status: Lead free / RoHS Compliant Number Of I /o: 85 Operating Temperature: -40?°C ~ 105?°C Oscillator Type: Internal Package / Case: 100-TQFP Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT Program Memory Size: 128KB (128K x 8) Program Memory Type: FLASH Ram Size: 32K x 8 Series: PIC?® 32MX Speed: 80MHz Voltage - Supply (vcc/vdd): 2.3 V ~ 3.6 V RoHS: yes Core: MIPS32 M4K Data Bus Width: 32 bit Maximum Clock Frequency: 80 MHz Data RAM Size: 32 KB On-Chip ADC: Yes Operating Supply Voltage: 2.3 V to 3.6 V Maximum Operating Temperature: + 105 C Mounting Style: SMD/SMT Interface Type: I2C, RS-232, RS-485, SPI, UART, USB Minimum Operating Temperature: - 40 C Number of Programmable I/Os: 5 Number of Timers: 5 Processor Series: PIC32MX4